Kurumsal sosyal sorumluluk

mersen turkiye

Mersen, sürdürülebilirlik sorumluluklarının yerine getirilmesi hususunda 3 ana prensiple yönetilmektedir.

Gezegenin kaynaklarının korunmasına katkı sağla

  • Ürünlerimiz, yenilenebilir enerjilerin geliştirilmesini teşvik etmeye yöneliktir. Çevreyi kirletmeyen toplu taşıma araçlarının güvenirliliği ve güvenliğini koruyarak; daha az enerji tüketimini sağlayacak sistemlerin üretilmesinde kullanılırlar.
  • Kendi üretim faaliyetlerimizle örnek olarak, faaliyetlerimizin çevreye etkisini en aza indirmeye çalışıyoruz
  • Maliyet etkin veya eko tasarımlı süreçler tasarlayarak, enerji ve kaynak tüketimini azaltmak için daha verimli ürünler geliştirmeye çalışıyoruz.

İnsan kaynaklarını koruyan, değer veren ve geliştiren bir politika takip et

  • İş Sağlığı ve Güvenliği ilk önceliğimizdir: sürekli gelişen güvenlik kültürümüz ve uygun ekipmanların kullamımı, yıllar boyunca performansımızın sürekli iyileştirilmesine katkı sağlamıştır. Güvenliğin altın kuralları, sistemin belkemiğidir ( Altın Kurallarımız için linke tıklayabilirsiniz).
  • Mersen çalışanları, bilgi birikimleri ve uzmanlıkları, ile ‘’geleceğin endüstrileri için en iyi teknolojileri geliştirme’’ vizyonumuzun merkezinde yer almaktadır. İnsan kaynaklarının  geliştirilmesi; şirketimizin gelişim önceliklerine ve büyüme hedeflerine ulaşmasının anahtarıdır.  

Küresel düzeyde iyi bi kurumsal vatandaş ol

  • Mersen’in mesleki ahlak kuralları, grup ve çalışanlarının kolektif ve bireysel taahhüdünü destekleyecek yöndedirr. İş yaptığımız ülkelerde yürürlükte bulunan uluslararası, ulusal ve yerel yasalar ve yönetmeliklere uymaya büyük önem veriyoruz. İşgücü, rekabet, yolsuzluğu önleme ve kara para aklama konularına hassasiyet gösterilmektedir.
  • Dünya genelinde 35 ülkede faaliyet gösteren Mersen, faaliyet gösterdiğimiz yerlerde teknolojik gelişmenin ilerlemesine yardım etmek ve insanların yaşam standartlarını yükseltmelerine olanak sağlamayı istemektedir.

 

Logo UN Global Compact

Mersen, ayrıca 10 temel prensibi arasında insan haklarına saygı, uluslararası iş standartlarına uyma, çevreyi koruma ve yolsuzlukla mücadele gibi maddeleri içeren Küresel İşbirliği Sözleşmesini imzalamıştır.